נהיגה בשכרות

  • 0

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר ולנוכח ריבוי התאונות הקטלניות לאורך השנים בהן היו מעורבים נהגים אשר נמצאו נוהגים תחת שכרות, הוחלט להחמיר את הענישה כלפי כל אדם אשר ייתפס נוהג בגילופין.

עורך דין נהיגה בשכרות - אוריאל גולדברג

על אף שמערכת המשפט מחמירה עם נהגים אשר נתפסו נוהגים כאשר הם בגילופין, החוק במדינת ישראל מאפשר לכל שופט להקל בעונש בהתאם לנסיבות כל מקרה לגופו. ברוב המקרים בהם לא נדרשתם לבדיקה מדעית כגון: בדיקת דם או בדיקת ינשוף לצורך בדיקה האם בגופכם מצויים שרידי אלכוהול בזמן הנהיגה, אלא כתב האישום כנגדכם הוגש אך ורק על סמך בדיקת מאפיינים, הסיכוי להקלה בעונש הינו גדול יותר. כמו כן, ההקלה בעונש נפסקת במקרים בהם ריכוז האלכוהול בגופכם בזמן בדיקת הינשוף הייתה גבוהה במעט מהקבוע בחוק (240 מיקרוגרם של שאריות אלכוהול על כל ליטר אוויר אותו נשפתם למכשיר הינשוף). השופט גם מתחשב במצבו האישי של הנאשם ולכן חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין נהיגה בשכרות תעבורה העוסק ומתמחה בנושא.

רשויות האכיפה ומערכת המשפט בישראל, מחמירות מאוד עם נהגים הנוהגים תחת שכרות, כאשר כל נהג אשר נתפס כאשר הוא נוהג בגילופין עלול לאבד את רישיון הנהיגה שלו לתקופת זמן של החל משישה חודשים ועד 4 שנים בהתאם לפרמטרים שונים כגון: כמות האלכוהול אשר נמצאה בגופו בזמן נהיגה, עברו התעבורתי, וותק הנהיגה וכדומה. בנוסף, עלולים להיות מוטלים על מבצע העבירה קנסות כספיים גבוהים במיוחד ואף עונשי מאסר על תנאי או תקופת מאסר בפועל.

הגדרת החוק קובעת כי נהיגה בשכרות הינה כל אחד מהמקרים הבאים: כל אותם מקרים בהם הנהג שותה משקה משכר במהלך הנהיגה וכל אותם מקרים בהם נמצאו בגופו של הנהג שרידי אלכוהול הגבוהים מעל הריכוז הקבוע בחוק. החוק קובע כי במקרים בהם הנהג מתבקש לנשוף לתוך מכשיר הינשוף (מכשיר ייעודי לבדיקת שאריות אלכוהול בגוף) יימצא כי בליטר אוויר אותו הוא נשף מעל ל – 240 מיקרוגרם של אלכוהול, ייקבע כי הוא נוהג בשכרות.

בדיקת הינשוף נערכת על ידי משטרת התנועה ובמקרים בהם הבדיקה תצביע על כך שאתם נוהגים בשכרות, השוטר במקום רשאי לשלול את רישיונכם לתקופה של 30 יום ויותר. במקרים מסוימים אתכם עלולים להיות מעוכבים על ידי השוטר ואף להיות מובלים לתחנת המשטרה הקרובה על מנת ששוטר בדרגת קצין הוא זה אשר ישלול את רישיונכם עוד באותו היום. לשוטרי התנועה יש את הסמכות המלאה לפסול אתכם מנהיגה גם ללא קיומה של בדיקת הינשוף וזאת על סמך התרשמות כללית במסגרת בדיקת מאפיינים המאבחנת על סממנים חיצוניים האם אתם שיכורים או לאו.

חשוב לדעת: סירובכם לבדיקת הינשוף עלולה להתפרש כהודאה בעבירת נהיגה בשכרות ואף לשמש כראייה בבית המשפט לכך שנהגתם תחת השפעת אלכוהול, ולכן מומלץ לבצע את הבדיקה גם במקרים בהם אתם יודעים שהבדיקה עלולה לאתר שרידי אלכוהול בגופכם.

במידה ויימצא בגופכם שרידי אלכוהול העולים על הכמות המותרת בחוק, קרוב לוודאי שבנוסף לשלילת הרישיון הזמנית (בין 30 ל – 90 יום או עד סיום ההליכים המשפטיים כנגדכם), תקבלו לביתכם זימון לבית המשפט לצרכי שימוע או דיון משפטי בעניינכם ובשלב זה אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לפעול במהירות האפשרית לשכירת שירותיו של עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בכתבי אישום בגין עבירת נהיגה בשכרות.

תפקידו של עורך הדין בשלב זה הוא לפעול (בהתאם לחוק) להקלת העונש אשר יוטל עליכם וזאת במסגרת טיעוניו בשמכם בפני כבוד השופט.


Leave a Reply

לכל שאלה על פסטיבלים ונושאים שקשורים למאמרים שבאתר זה אל תחששו ליצור קשר