מי מוסמך לתת ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי, ולמי באמת כדאי לפנות?

  • 0

מי מוסמך לתת ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי, ולמי באמת כדאי לפנות?

אנשים הזקוקים לייעוץ פנסיה בוחרים במקרים רבים לפנות לסוכן פנסיוני במקום ליועץ פנסיוני בשל היתרונות הרבים שבקבלת ייעוץ פנסיה מפי סוכן ביטוח. זמינות גבוהה של הסוכן הפנסיוני שעומד לרשות המבוטח תמיד, העובדה שהייעוץ שהוא נותן איננו חד פעמי (ייעוץ פנסיה מתמשך), מגוון המוצרים שהוא מציע, כמו גם היכולת שלו להשיג תנאים מצוינים למשקיע, הם רק חלק מהגורמים שהופכים את הייעוץ מפי סוכן פנסיוני לעדיף על פני ייעוץ של יועץ פנסיה. אולם, יתרונות אלה אינם מבטלים את החשש מפני היעדר אובייקטיביות: מבוטחים רבים חוששים שעצם העובדה שהסוכן מקבל עמלה בגין מכירת מוצר פנסיוני פוגעת באובייקטיביות שלו. החדשות הטובות הן שאפשר לקבל ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי גם מפי סוכן פנסיוני, וכך ליהנות מכל היתרונות.

מצאת סוכן פנסיוני מומלץ, אתה רוצה לקבל ממנו ייעוץ פנסיה ולהסתייע בידע, בכלים ובמיומנויות שלו, אבל חושש שהעובדה שהוא "גוזר קופון" ממכירת מוצרי פנסיה תפגום באובייקטיביות שלו? חשש זה אינו חייב לנטרל את הבחירה בסוכן פנסיוני. ראשית, משום שהשד אינו נורא כל כך – עצם העובדה שלסוכן הפנסיוני יש זיקה כלשהי למוצרי הפנסיה שהוא מוכר בשל העמלות שהוא מקבל מגופים שונים איננה בהכרח פוגמת בחובת הנאמנות שלו כלפיך. שנית, ישנם אמצעים שונים שיכולים להבטיח כי הסוכן הפנסיוני יפעל באובייקטיביות ולא ינצל את תמימותך.

טיפים לפני ליווי פנסיוני וייעוץ פנסיה

כדי להבטיח קבלת ייעוץ פנסיה אובייקטיבי מסוכן פנסיוני עליך להקפיד על האמצעים הבאים:

להגיע מוכן לפגישה

ידע זה כוח – קביעה זו נכונה בכל תחום בחיים, ונכונה שבעתיים בכל הנוגע לתחום הפנסיה. חוק פנסיה חובה הפך את עולם הפנסיה לעולם שכולנו חייבים להכיר, ועלינו להתמצא בו לפחות בצורה בסיסית ומינימלית. אם תגיע לפגישה עם סוכן פנסיוני כשאתה שולט במספר מושגים בסיסיים הקשורים לעולם הפנסיה, בעודך מכיר את הגופים השונים המככבים בתחום ומציעים למכירה מוצרי פנסיה, וכשילקוט הכלים שלך מצויד בתשובות ולא רק בשאלות – תצמצם באופן משמעותי את הסיכון שהסוכן הפנסיוני יוותר על האובייקטיביות שלו כשהוא רוקם עבורך תכנית פנסיה אישית.

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי

לקבל חוות דעת שנייה ואפילו שלישית

המלצה נוספת חשובה היא לקבל ייעוץ פנסיה מיותר מסוכן פנסיוני אחד. להבדיל מייעוץ פנסיה מפי יועץ פנסיוני – שירות שעל פי רוב כרוך בתשלום – ייעוץ פנסיה על ידי סוכן פנסיוני לרוב לא ידרוש ממך לשלוף את פנקס הצ'קים. על כן, אל תתעצל – כתת את רגליך בין שניים-שלושה סוכנים פנסיונים ופתח את האוזניים. אם שלושתם ירקמו תכנית פנסיה דומה יחסית, עם קווים כלליים ובסיסיים משותפים, תוכל להסיק בבטחה שקיבלת ייעוץ פנסיה אובייקטיבי ונכון עבורך.

לקבל המלצות מלקוחות

אל תהסס לבקש מהסוכן הפנסיוני פרטים של לקוחות וצור עמם קשר על מנת לקבל חוות דעת לגבי מהימנותו, מקצועיותו ויושרו של הסוכן הפנסיוני המועמד לתת לך ייעוץ פנסיה. אם תאתר סוכן פנסיוני שקיבל המלצות חמות, תוכל להיות שקט, בטוח ורגוע בבחירתך.

לסמוך על האינסטינקטים שלך

בעת פגישה עם הסוכן הפנסיוני נסה לחוש את הדופק ולראות האם יושב מולך איש מכירות מפולפל או איש מקצוע רציני, מקצועי ואובייקטיבי. אם תזהה בעזרת חושיך החדים כי הסוכן הפנסיוני נוטה מראש לטובת מוצרי פנסיה מסוימים, שאינם בהכרח מתאימים לך ומשרתים את טובתך, אל תרכוש ממנו דבר וותר על שירותיו. על כוונותיו של סוכן הביטוח ניתן ללמוד משפת הגוף שלו, מתכני ההסברים שהוא מספק וממידת הצביון השיווקי של דבריו. אם הוא מצטייר כ"פושר" שמדבר בלהיטות רבה מדי על מוצר מסוים, תוך ביטול יתרונות של מוצרים אחרים, זה הרגע לחשוד במניעיו. אם הוא מתקשה להשיב על שאלות קשות שאתה מציב בפניו או מציג בפניך מגוון דל במיוחד של מוצרי פנסיה, אל תמהר לאמץ את המלצותיו.


Leave a Reply

לכל שאלה על פסטיבלים ונושאים שקשורים למאמרים שבאתר זה אל תחששו ליצור קשר