ייעוץ פלילי – מה זה?

  • 0

ייעוץ פלילי – מה זה?

מהו ייעוץ פלילי? למי מתאים השירות והיכן ניתן לקבל ייעוץ פלילי מן המומחים בתחום?

ייעוץ פלילי הינו שירות מיוחד המיועד לכל מי שזומן לחקירה או שמתנהל נגדו תיק ברשויות השונות (בין אם במשטרה, במס הכנסה, במכס, במע"מ וכדומה). ייעוץ זה נעשה לפני או אחרי החקירה ויכול לסייע לנחקר לא מעט בהתמודדות על ההליך הלא פשוט ועל ההשלכות השונות שלו על חייו. הייעוץ יכול לכלול בחינת תיקים משפטיים לפני הגשת כתב אישור, הוא יכול לסייע לחשודים או לנאשמים, הוא יכול לעלות על טעויות בתיק או בבחינתו של המקרה ועוד. הוא כולל בחינת מגוון רחב של ממצאים המגיעים לרשותו של היועץ, ממצאים שבעזרתם ניתן לפעול למען שחרורו של הנאשם או שחרורו של החשוד.

 

כיצד עוזר שירות ייעוץ פלילי

ייעוץ פלילי הינו שירות שיכול לסייע לחשודים או לנאשמים לא מעט. בעזרת שירות זה ניתן להתכונן נכון לקראת חקירה פלילית ולקבל את כל הייעוץ המשפטי הרלוונטי הקשור להליכי החקירה המתנהלים נגד הנאשם או החשוד. ייעוץ שכזה יכול להשפיע על גורל החקירה, על תוצאותיה, ואף גם להביא לסגירתו של התיק (שזו, למעשה, מטרתו המרכזית). ייעוץ פלילי יכול למנוע מעצר או שחרור של חשוד כדי לאפשר חקירה שלא בתנאי מעצר. בהעדר ראיות יכול הייעוץ הפלילי גם להביא לסגירתו של התיק ובאופן זה לטהר את שמו של הנאשם או החשוד. הייעוץ הפלילי מוצע לכל חשוד או נאשם על ידי עורכי דין מקצועיים, המכירים היטב את הסוגיות המשפטיות הקשורות בעולם הפלילים ויודעים כיצד להתמודד נכון מול כל הגורמים השונים, לרבות בתי המשפט והמשטרה.

 

ייעוץ פלילי

מדוע מומלץ להיעזר בשירות זה

שירותי ייעוץ פלילי, המוצעים על ידי עורכי דין מטעמו של משרד חקירות המתמחה בתחום, יכולים לסייע לחשוד או לנאשם לא מעט וגם למנוע, כאמור, את מעצרו. לחקירה פלילית ישנן השלכות רבות. היא פוגעת בשמו של הנחקר, היא יכולה לסכן את יחסיו עם בני משפחתו, עם חבריו, עם מעסקיו או עם שותפיו. חקירה פלילית גם מגבילה את חופש התנועה שלו ובמיוחד אם היא כוללת הליך של מעצר או שחרור בערבות. לפני שמגיעים לחקירה כזו חשוב לדעת מהן הזכויות העומדות לרשותו של הנחקר. בניגוד לעבריינים המכירים היטב את עולם החקירות הפליליות ולכן גם את זכויותיהם, כפי שקבע החוק, מי שנחקר לראשונה ובמיוחד כשמדובר באזרח נורמטיבי, איננו בקיא בכל זכויותיו ובאמצעים שבהם עשוי החוקר להשתמש. הוא חשוף הרבה יותר לאיומים מצדו של החוקר ומושפע מהם לא מעט.

בעזרת ייעוץ פלילי יכול הפונה אל השירות להתמודד עם החקירה בצורה טובה יותר. הוא יכול לבחור להשתמש בזכות השתיקה, או אולי דווקא לדבר ולשתף פעולה. הוא יודע מתי כדאי לו למסור את כל הפרטים ומתי רק חלק מהם. בעזרת הייעוץ יודע הנחקר גם מהן ההשלכות לאי שיתוף פעולה או השתתפות בעימות ולבחור בהתאם. ייעוץ פלילי מוצע על ידי אנשי מקצוע המכירים היטב את שיטות החקירה ואת הסוגיות המשפטיות השונות הקשורות בכך. אנשי מקצוע אלה יכולים לסייע לנחקר לשלוט בחקירה, להבין אותה קצת יותר וגם לדעת כיצד להתנהג בה. כל אלה, כאמור, יכולים להשפיע באופן ישיר על תוצאותיה של החקירה ועל הנחקר, בסופו של דבר. התנהלות נכונה במהלך החקירה, לפניה וגם אחריה, התנהלות שאותה ניתן ללמוד בעזרת ייעוץ פלילי מקצועי, היא זו שחורצת גורלות. זו שיכולה "להציל" את הנחקר מפני עונש חמור.


Leave a Reply

לכל שאלה על פסטיבלים ונושאים שקשורים למאמרים שבאתר זה אל תחששו ליצור קשר