בוםבלראסטה

  • 0

בוםבלראסטה

בהיסטוריה…

הראסטות היו דרך להביע דת תרבות ומעמד רוחני, מתוך אמונה שלמה שגוף האדם הינו מקדשו של האל וכדי לא לפגוע במקדשו של האל היה אסור לפגוע או לגעת בשיער, כמובן שאמונות אלו התפתחו והובילו זרמים שונים בדתות ובתרבויות שונות, המפורסמת ביותר שממנה אנחנו בעיקר מושפעים זה דת הראסטפארי.
הראסטפאריי הינה  דת שהוקמה בג'מייקה עוד בשנות  ה- 20 על ידי מרקוס גרווי,  שמטרתה העיקרית היתה שיחרור השחורים מעבדות לחירות, תוך כדי אמונה בעקרונות של שלום ושיוויון, כמו כן מי שהכותר כמלך המלכים של התנועה הינו היילה סלאסי, שביסס את הנבואה של הדת הראסטפארי שמצאצאי שלמה יבוא המשיח על ידי כך שהוכתר לקיסר האחרון של אתיופיה.היילה סלאסי תרם רבות ולמהפכה והחדרת המודרניזציה באתיופיה ובהכרה של הגזע השחור, בעולם המערבי והלבן.היילה סלאסי גרף אחריו אלפי מאמינים וחיזק מאוד את הדת הראסטפארי בכל מישוריה המילה ראסטאפרי מורכבת משתי מילים עיקריות 1-ראס פירושו ראש וגם תואר של אצולה נסיכות ,2-טאפרי פירושו הבורא ובנוסף שמו הפרטי של היילה סלאסי לפני שהוכתר לקיסר אתיופיה היה טאפרי מקונן .
ומאז לא לקח הרבה זמן, עד שהגיע המשפיע הגדול ביותר בתרבות הראסטה בעולם, בוב מארלי. בעזרת אישיותו, המראה, עמדתו הפוליטית וסגנון השירה הייחודי שלא הוכר בעולם המערבי בתקופה דאז, צבר בוב מארלי מעריצים רבים מחוץ לאפריקה ולאט לאט נוצר זרם חדש, שהולך ומתגבר וזה אופנת הראסטות.

ונחזור למציאות ….

היום ראסטות זה יותר אופנה פחות אמונה ובטח שלא דרך להביע עמדה, אנחנו בקונדלראסטה מאמינים, שבכל זאת לכל מי שיש ראסטות או רוצה ראסטות יש בו משהו מיוחד משהו עם עוצמה ועל מנת להשתייך לזרם ולהתקבל בחברה המודרנית אנו חייבים להתאים את עצמנו לחברה שבה אנו חיים, כאשר המכשול הראשון שלנו זה המראה התדמיתי ,אנו בקונדלראסטה מאמנים בראסטות נקיות אסטטיות ומתאימות לכל אחד ואחת,ככה הדרך להתקבל בחברה נעימה ויפה יותר ,בשורה תחתונה גם הרבה יותר נחמד להיות ליד מישהו עם ראסטות אסטטיות ונקיות

טיפים לראסטיונרים מתחילים:

*תמיד תחשבו שזה צריך להיות נקי,אסטטי ומריח טוב
*ראסטות בונים אצל אנשים שהוכיחו עצמם ובעלי ידע ונסיון רב
*ראסטות חופפים לפחות 2-3 פעמיים בשבוע מומלץ בשמפו על בסיס טבעי
*ראסטות לא מייבשים במפזר חום מומלץ ייבוש טבעי
 *מספר הראסטות מינימום על הראש נע בין 40-45
*מומלץ לטפל בראסטות כל 3-4 חודשים לפי קצב צמיחת השיער
*ניתן לפרק ראסטות עד שנתיים כל עוד נעשו ללא חומרים
*ניתן לעשות ראסטות בכל סוג שיער
*בשיער דליל מומלץ לעשות ראסטות דקות מאוד

אז איך עושים ראסטות?

אבל שנייה לפני!!!!!

1-אל תנסו לעשות לבד או שחבר יעשה לכם 99% שזה לא יצא טוב ,בדוק
2-אין דבר כזה שימוש בחומרים ולא משנה מה, החומרים האלה נועדו כדי לקצר תהליכים ולטווח הרחוק
זה לא נעים בשיער והתחושה לא נעימה
3-אל תזניחו את השיער כדי ליצור ראסטות זאת שיטה עתיקה ובעיקר על בסיס אמונה אנחנו לא בעידן הזה אלא אם כן מי שקרוא  עכשיו את המאמר מחובר למקומות אחרים, ובמידה וכן החלטם בדרך הזאת תפרידו קבוצות שיער כל הזמן, לאחר 2-3 שנים יהיו ראסטות, מומלץ בעיקר לשיער אפרקאי בלבד.
4-אל תיפלו לידיי אנשים חובבנים שיפתו אתכם במחיר זול, שימו לב בפסטיבלים רק בבסטות המאושרות לכך ע"י צוות ההפקה .

שיטות עבודה פופלאריות:

ניפוח השיער בעבודת יד +מסרגה לאסטטיקה-שיטה שידועה בעולם כולו ההיתרון שיש תחושה לכל אורך העבודה על איכות הראסטה האורך העובי החסרון שזה גם היתרון, כאן אפשר להבדיל בין עבודה מקצועית לבין עבודה חובבנתי בסך הכל זה השיטה הכי מומלצת לטוב ולרע בואו נגיד שהנזק כאן הוא הכי פחות חמור שיכול לקרות
 1-ניפוח השיער עם מסרק +מסרגה  לאסטטיקה–שיטה שידועה בעולם המערבי מעטים האנשים שיודעים לעבוד עם מסרק בארץ, אין שליטה מלאה על עובי ועיצוב הראסטה אין תחושה של מגע היד חוסר מקצועיות גורם לתוצאה של 25-35 ראסטות ובעיקר עבות.
2-קשירות חוטים- מלפפים חוטים על קבוצות שיער ולאחר כמה חודשים מפרקים אותם וכביכול יוצרים ראסטות ,עזבו שטיות אל תתקרבו לזה,כבר נתקלנו בראשים הזויים כאלה ולקח לנו חודשים רק לתקן אותם.
3-ראסטות טבעיות ללא יד אדם-השיטה הטבעית זה יכול לקחת המון זמן מומלץ בעיקר לבעלי שיער אפריקאי בלבד, שבעזרת סיבוב השיער עם כפות הידיים נוצרים להם ראסטות לא עובד על שיער אחר

 טיפול בראסטות לאחר הבנייה:

מומלץ לא לחפוף עד חודש ולאחר מכן לחפוף פעמיים בשבוע
להגיע בשנה הראשונה לפחות בין 3-4 תיקונים ולשמור על היגיינה גבוהה
לטפטף שמן רומזרין מידי פעם מחזק שורשים מזרים את הדם ודוחה כינים (תרופת סבתא)
במידה ונדבקתם בכינים גשו מהר לבתי המרקחת אולי תצליחו להציל את המצב

Leave a Reply

לכל שאלה על פסטיבלים ונושאים שקשורים למאמרים שבאתר זה אל תחששו ליצור קשר